Tulokset

 

 

 

Toimintamuotojamme mm.

* Erilaiset kokeet ja kilpailut (tottelevaisuus, palveluskoira, agility)

* Erilajien koulutusta

* Match Show:t

* Koiranäyttelyt

* Muut koira-aiheiset tapahtumat

MATCH SHOW 23.4.2016 TULOKSET:

PENTU LUOKKA:
SINISET:
1. YAKUTIAN LAIKA VANJA SIRPA KUISMIN
2. MANCHESTERINTERRIERI HELGA PÄIVI HÄNNINEN
3. CHIHUAHUA LK PANTSE RIINA PIEVILÄINEN
4. KÄÄPIÖVILLAKOIRA EIKKA RIITTA HARTIKKA

PUNAISET:
1. BEAUCERON JAMES SONJA ENLUND
2. SALUKI MAXIMUS LEA HARINMAA
3. LEONBERGINKOIRA BELLA TAINA KAUHANEN
4. SHETLANNINLAMMASKOIRA ENYA JENNI RISSANEN/NINA VASARA

JUNIOR HANDLER 7-12V.
1. SUOMENLAPINKOIRA PUPU VEERA VALITTU

X-ROTUISET
1. RAY HELI TURUNEN
2. DANA HEIDI VAUHKONEN

AIKUISET:

SINISET:
1. ROTTWEILER URMAS MIRA JALKANEN
2. BERNINPAIMENKOIRA MIMMI ELLI LIUKKONEN
3. VENÄJÄNAJOKOIRA FREJ HEIDI SALO
4. KÄÄPIÖVILLAKOIRA EDI HEIKKI HARTIKKA

PUNAISET:
1. BULLTERRIERI HILDA EMMI SÄÄMÄNEN-UUTELA
2. SHETLANNINLAMMASKOIRA EVE TANJA OJANNE
3. GRAND PASSET GRIFFON VENDEEN LUCA TANJA TIRRONEN
4. SUURSNAUTSERI WILMA MIIA JALKANEN

VETERAANIT:
1. NOVASCOTIANNOUTAJA REMU OUTI KARJALAINEN
2. KIINANPALATSIKOIRA MIMOSA TANJA TIRRONEN

 

BEST IN SHOW:
1. YAKUTIAN LAIKA VANJA SIRPA KUISMIN (SIN. PENNUT)
2. RAY HELI TURUNEN (X-ROTU)
3. ROTTWEILER URMAS MIA JALKANEN (SIN.AIKUISET)
4. BULLTERRIERI HILDAEMMI SÄÄMÄNEN-UUTELA (PUN.AIKUISET)
5. BEAUCERON JAMES SONJA ENLUND (PUN.PENNUT)
6. NOVASCOTIANNOUTAJA REMU OUTI KARJALAINEN (VETERAANIT)

 

 

MÖLLITOKO 23.4 TULOKSET:

NAKKILUOKKA:
1. TAISTO JA RIITTA ENGSTRÖM 166 PIST. 1-TULOS
2. SEDER JA JARMO LAULAINEN 163 PIST. 1-TULOS

ALO-LUOKKA:
1. SUTI JA JENNI LAMMINPÄÄ 154 PIST. 2-TULOS

AVO-LUOKKA:
1. VILI JA SARI NENONEN 303 PIST. 1-TULOS

 

 

 

 

 

MATCH SHOW 4.10.2015 TULOKSET:

PENTU LUOKKA:

SINISET:
1. WHIPPET VIOLA  KIRSI BOMAN
2. CHIHUAHUA PK. DARMA STIINA VETERINEN
3. SUURSNAUTSERI OBAMA TUIKKU KAINULAINEN
4. HAVANNA DILLE SARA TIRKKONEN

PUNAISET:
1. KEESHOND PEPI TARU HUUSKONEN
2. AMERIKANCOCKERI MILA SAIJA RUOTANEN
3. ENGLANNINSPRINGLESSPANIELI CHARLOTTE KRISTA ILLIKAINEN
4. IRLANNINSETTERI ILO HELI NYKÄNEN

JUNIOR HANDLER 7-12V.
1. HAVANNA DILLE SARA TIRKKONEN
2. IRLANNINSETTERI ILO ELLA KONTTINEN
3. KULTAINENNOUTAJA LUCA ELINA SUMMANEN
4. KESKIKOKOINEN VILLAKOIRA BELLA JULIANNA PÖLLÄNEN

13-17V.
1. AUSTRALIANKELPIE BASSO IINA IMMONEN

X-ROTU:
1. RAY HELI TURUNEN
2. NITA TARU HUUSKONEN
3. DANA HEIDI VAUHKONEN
4. MUTKA JENNI MÖRSKY

AIKUISET:

SINISET:
1. KESKIKOKOINEN VILLAKOIRA BELLA JULIANNA PÖLLÄNEN
2. BULMASTIFFI URPO TARJA VENÄLÄINEN
3. COCKERSPANIELI LEEVI HELENA HASSINEN
4. CHIHUAHUA LK SONA STIINA VESTERINEN

PUNAISET:
1. MOPSI ONNI ENNI NYKÄNEN
2. MITTELSPITZ TIKU MINNA JANTUNEN
3. GRAND BASSET CRIFFON VENDEEN WHISKY MIIA MIKKONEN
4. SUOMENAJOKOIRA TOPI VEERA MARKKANEN
5. JACKRUSSELINTERRIERI RINNA SARI SEPPONEN

VETERAANIT:
1. NOVASCOTIANNOUTAJA REMU OUTI KARJALAINEN
2. X-ROTU MUTKA JENNI MÖRSKY

BIS JUNIOR HANDLER:
1. AUSTRALIANKELPIE BASSO IINA IMMONEN
2. HAVANNA DILLE SARA TIRKKONEN

BIS:
1.KEESHOND PEPI TARU HUUSKONEN (PUN.PENNUT)
2. MOPSI ONNI ENNI NYKÄNEN (PUN.AIKUISET)
3. KESKIKOKOINEN VILLAKOIRA BELLA JULIANNA PÖLLÄNEN (SIN.AIKUISET)
4. WHIPPET VIOLA KIRSI BOMAN (SIN.PENNUT)
5. X-ROTU RAY HELI TURUNEN
6. NOVASCOTIANNOUTAJA REMU OUTI KARJALAINEN (VETERAANIT)